Przejdź do treści

Pożyczki pod zastaw samochodu, co warto o nich wiedzieć?

Pożyczki pod zastaw auta funkcjonują na podobnych zasadach jak pożyczki pod zastaw nieruchomości. Cały czas samochód pozostaje w Twoim posiadaniu. Część klientów błędnie myśli, iż w przypadku zastawu auta, przestaje ono być jego własnością, przechodząc w ręce pożyczkodawcy na czas spłaty zobowiązania. Wyjaśniając, w okresie spłaty auto pozostaje do Twojego użytku.

Wyjątkiem są oferty od osób prywatnych, które również można znaleźć w sieci. Dlatego w ofertę, jak i samą umowę należy się dokładnie wczytać. Brak możliwości korzystania z auta w okresie spłaty nie jest atrakcyjną opcją dla pożyczkobiorcy. Na rynku jest wiele ofert firm pozabankowych, które ustanawiają zastaw, ale auto pozostaje nadal w Twoich rękach. Właściciel auta może swobodnie dysponować swoim pojazdem.

Otrzymanie pożyczki pod zastaw samochodu wiąże się z większymi formalnościami niż przy chwilówce bądź pożyczce ratalnej. Z drugiej strony klient może otrzymać wyższą kwotę niż w ich przypadku. Poza podstawowymi dokumentami, jak dowód osobisty, konieczne będą dokumenty związane z samochodem. Wymagane może być również zaświadczenie od pracodawcy bądź wyciąg z rachunku bankowego. Część firm rezygnuje z dokumentów potwierdzających dochód. W ofercie można znaleźć również pożyczki dla osób, które nie mają idealnej historii w Biurze Informacji Kredytowej. Warto też wiedzieć, że firmy pozabankowe stosują różne rodzaje zastawu.

Należy pamiętać, że pożyczka pod zastaw auta jest możliwa, jedynie jeśli jesteśmy właścicielami pojazdu. Część firm określa maksymalny wiek pojazdów.

Korzyści płynące z pożyczki pod zastaw samochodu

Pożyczki pod zastaw auta mają wiele zalet. Jedną z większych, szczególnie dla portfela, jest oszczędność w porównaniu z pożyczką na standardowych warunkach bez zabezpieczenia. Pożyczki pod zastaw auta mają zabezpieczenie, które w sytuacji braku spłaty, pożyczkodawca może spieniężyć, odzyskując dług. Są to pożyczki mniejszego ryzyka, a to przekłada się na niższe koszty. Są opłacalne, gdy szukasz taniej pożyczki, chcesz skonsolidować różnego rodzaju długi w jedną ratę, masz problem ze spłatą posiadanych pożyczek.

Kolejną zaletą pożyczek pod zastaw samochodu jest wyższa zdolność kredytowa i przymknięcie oka na drobne poślizgnięcia, odnotowane w historii kredytowej. Zabezpieczenie to pewność, że klient spłaci pożyczkę, a jeśli nie, to firma i tak odzyska swoje pieniądze. Pożyczkę pod zastaw dostaną osoby w gorszej sytuacji finansowej i z niższą zdolnością kredytową. Są opcją dla osób, którym banki odmawiają, część dochodów otrzymują na czarno czy utrzymują się z dochodów nieakceptowanych przez banki.

Pożyczki pod zastaw samochodu łączą atrakcyjną ofertę cenową z dostępnością, dla każdego kto posiada auto i jest zdolny do spłaty zadłużenia.